Jak poradzić sobie z popękanymi piętami?

Jak poradzić sobie z popękanymi piętami?

Na wygląd kobiety wpływa wiele elementów. Jednym z nich są . Zadbane są wizytówką kobiety. Jednak nie zawsze udaje się nam utrzymać je w najlepszej formie. Problemem, z którym zmaga się wiele kobiet są popękane . Można sobie jednak z nim poradzić i to bez kosztownych wizyt w salonie kosmetycznym. Warto wypróbować pewne zabiegi, które wykonać możemy samodzielnie w domu.

źródło: domowe-sposoby-na-wszystko.blogspot.com

źródło: domowe-sposoby-na-wszystko.blogspot.com

Najważniejszą sprawą jest stosowanie zmiękczających kąpieli. Należy zatem przygotować preparat, który pomoże zmiękczyć skórę stóp i ułatwi dalsze działania. Jak przygotować taki preparat? Warto wykorzystać siemię lniane, nasiona kozieradki lub rumianek, które trzeba zalać wrzątkiem. Po ostudzeniu możemy w przygotowanej miksturze moczyć . Bardzo skuteczne są również kąpiele w roztworze soli morskiej lub kuchennej.

źródło: domowa-uroda.pl

źródło: domowa-.pl

Kiedy nasza skóra będzie już odpowiednio zmiękczona, trzeba usunąć naskórek. Można w tym celu wykorzystać pumeks, tarkę ceramiczną lub specjalny peeling. Pozwala to nie tylko wygładzić skórę stóp, ale też pobudza krążenie krwi. Warto też wybierać preparaty ze specjalnymi olejkami, które będą nawilżać skórę. Po wykonaniu peelingu warto skórę nawilżyć specjalnym kremem.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Zastosować można również maści i kremy z witaminą A. Można je nakładać na noc i zabezpieczać bawełnianą skarpetką. Skóra dzięki temu będzie nawilżona i miękka. Można też wybrać maść nagietkową. Jej codzienne stosowanie łagodzi podrażnienia skóry oraz ją odżywia.

Dzięki takim zabiegom skóra na stopach z pewnością będzie zdrowsza i ładniejsza.

Leave a Reply