Jak kupować suknię ślubną?

Jak kupować suknię ślubną?

Zakup sukni ślubnej to najważniejsza decyzja dla panny młodej. Aby uniknąć stresów i problemów, trzeba wszystkie działania odpowiednio rozplanować w czasie. Najlepiej zacząć poszukiwania sukni ślubnej na około 9 do 12 miesięcy przed ślubem. Taka ilość czasu wystarczy na znalezienie sukni, a przede wszystkim na wykonanie niezbędnych poprawek lub jej uszycie.

źródło: lovemydress.pl

źródło: lovemydress.pl

Na samym początku należy zastanowić się, jaka suknia będzie spełnieniem naszych marzeń. Trzeba zatem poznać dostępne kroje, materiały, zdobienia. Warto zapoznać się z kolekcjami różnych projektantów – czytając ślubne magazyny i szukając informacji w internecie. Musimy określić stylizację i wygląd sukni co do najdrobniejszego elementu.

źródło: lovemydress.pl

źródło: lovemydress.pl

Następnie przyjdzie czas na poszukanie odpowiednie salonu ślubnego. Warto wybrać kilka salonów, które cieszą się dobrą opinią. Wtedy też rozpoczynamy przymiarki. Jeżeli w salonie znajdziemy odpowiednią suknię, zostaniemy wymierzone, a suknia zostanie specjalnie dla nas uszyta. Wtedy też spisujemy odpowiednią umowę, która określi koszty, niezbędną zaliczkę, model czy rozmiar sukni.

źródło: lovemydress.pl

źródło: lovemydress.pl

Za jakiś czas wybierzemy się na kolejną przymiarkę. Wtedy warto też dopytać się o dostępne dodatki – welon, bolerko czy biżuterię. W salonie łatwiej będzie dobrać dodatki idealnie pasujące do sukni. Wtedy też zaplanowane zostaną ostatnie poprawki. I czeka nas jeszcze końcowa przymiarka. Dokładnie trzeba sprawdzić jak suknia leży, czy jest odpowiedniej długości oraz czy swobodnie możemy się w niej poruszać. Na dwa tygodnie przed ślubem zapewne będziemy mogły zabrać suknię do domu.

Leave a Reply