Jak dbać o termoizolację domu?

Jak dbać o termoizolację domu?

Utrzymanie komfortowej temperatury 24 stopni Celsjusza w domu nie musi być osiągane przez ogromne ilości opału zimą, a latem przez klimatyzatory. Domy w których zadbano o dobrą termoizolację utrzymują stałą temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych. Obecnie na rynku nie brakuje usług badania izolacji termicznych.

Ocieplenie ścian

ścian jest najefektywniejszym sposobem na utrzymanie żądanej temperatury. Najczęściej wybieranymi materiałami do termoizolacji jest , oraz . Dzięki tym materiałom budowlanym ściany przepuszczają mniej ciepła lub zimna. Cegły klinkierowe są także sposobem na ozdobienie elewacji.

Okna i sufit

Najwięcej ciepła ucieka przez okna, nie można jednak zupełnie zlikwidować tego zjawiska. Powodowało by to, że zdecydowanie szybciej powstawała by pleśń i grzyby. Dużo ciepła ucieka także przez dach, o czym zapomina wiele osób. W tym przypadku wykorzystuje się watę szklaną, którą przymocowuje się pomiędzy wiązarami dachowymi.

Dom ciepły zimą, chłodny latem

Zastosowanie wszystkich tych rozwiązań pozwala łatwo utrzymywać odpowiednie temperatury, latem nawet wietrząc gorącym powietrzem, po chwili chłód ścian wychłodzi pomieszczenia. Zimą spadną rachunki za , a przy tym wzrośnie temperatura w pomieszczeniach.

Sama cegła klinkierowa zwykle nie wystarcza i dlatego stosuje się ją wraz z watą szklaną lub styropianem. Klinkier jest wtedy z zewnątrz, a pomiędzy ścianą i cegłami klinkierowymi umieszczana jest np. wata.

Leave a Reply