Jak dbać o skórę pod oczami?

Jak dbać o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami ma szczególne potrzeby – jest cieńsza i wyjątkowo delikatna. Często nie jest właściwie nawilżona, a jednocześnie bardzo szybko ulega podrażnieniom. Dlatego też wymaga ona właściwej pielęgnacji. Zadbana skóra pod oczami będzie z pewnością ozdobą naszej urody. Ale jak o nią dbać?

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Najczęstszym problemem jest wysuszona skóra. Wtedy czujemy, że jest ona ściągnięta i szybko ulega podrażnieniom. Musimy zatem zadbać o jej nawilżenie. Niezbędne w pielęgnacji skóry pod oczami okażą się kremy z kwasem hialuronowym, który minimalizuje utratę wody ze skóry. Takie kremy powinny również zawierać glicerynę lub ekstrakt z alg morskich. Dzięki temu skóra jest nie tylko nawilżona – takie kremy dbają o jej regenerację oraz elastyczność. Skóra pod oczami staje się wtedy delikatniejsza i bardziej sprężysta.

źródło: newu.pl

źródło: newu.pl

Kolejny problem dotyczy zaczerwienień pod oczami, które wywołują nieodpowiednio dobrane . Dlatego osoby, które mają wrażliwą skórę powinny sięgać po kremy o działania kojącym. Będą to preparaty zawierające aloes, zieloną herbatę czy panthenol. Dzięki nim usunięte zostają podrażnienia, a skóra staje się ładniejsza.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Wokół oczu pojawiają się również zmarszczki. Kiedy widzimy takie oznaki, warto wybrać dla siebie kirem z retinolem, który pomaga odzyskać skórze sprężystość. W wypadku głębszych zmarszczek sprawdzą się kremy z peptydami, które je wypełniają i zmniejszają. Dzięki temu skóra pod oczami wygląda młodziej i zdrowiej. Oczywiście, by obserwować efekty takich działać, trzeba pamiętać o regularności.

Leave a Reply