Jak dbać o bezpieczeństwo komputera w sieci internetowej?

Jak dbać o bezpieczeństwo komputera w sieci internetowej?

fot.cce.cpcc.edu

Należy być świadomym, że korzystanie z internetu może spowodować zadomowienie się w naszym komputerze wielu złośliwych aplikacji takich jak na przykład wirusy, lub .

Co to jest wirus?

Jest to złośliwe oprogramowanie, które posiada zdolność do replikacji, dzięki czemu często jest ciężko go wyeliminować z systemu operacyjnego. Wirusy są w stanie spowodować błędne działanie lub w najgorszym przypadku całkowite zniszczenie systemu, dlatego bezpieczeństwo sieci jest takie ważne.

i

to aplikacje, które podszywają się pod inne programy w naszym komputerze, negatywnie wypływają na działanie systemu spowalniając jego działanie. natomiast, to programy komputerowe, których celem jest szpiegowanie działań komputera, na którym się znajdzie.

Bezpieczeństwo w sieci jest ważne!

Warto więc pomyśleć o dobrym programie antywirusowym i odwiedzać witryny do których mamy zaufanie. Poczta elektroniczna, którą przeglądamy również może zawierać odnośniki do stron, które   są źródłem złośliwych aplikacji lub posiadać niebezpieczne załączniki. Nie jesteśmy w stanie sami uchronić się przed wszystkimi „wadami” internetu, dlatego pamiętajmy o bezpieczeństwie sieci. Aby przeciwdziałać i czuć się bezpiecznym w „sieci” można doszukać się w internecie programów wspomagających ochronę komputera przed malware (złośliwe oprogramowanie). Oprogramowań tego typu jest sporo – te które służą do wszystkiego i te które odpowiadają za usuwanie danego rodzaju złośliwych aplikacji. Sam fakt posiadania takich programów nie świadczy o pełnym zabezpieczeniu komputera. To aktualizacje stanowią generalną podstawę, do tego by czuć się bezpiecznym mając podpięty do internetu.
 

Dbanie o bezpieczeństwo sieci powinno być dla nas priorytetem, dlatego starajmy się instalować jak najlepsze oprogramowania antywirusowe.

Leave a Reply