Jak chronić cerę przed warunkami atmosferycznymi

Jak chronić cerę przed warunkami atmosferycznymi

Niezależnie od tego, czy nasza uroda należy do jasnego, wrażliwego na promieniowanie słoneczne typu, czy też zaliczamy się do grupy osób o ciemnych włosach i śniadej karnacji, to zawsze potrzeby naszej skóry zmieniają się w zależności od aktualnej pory roku. Trzeba koniecznie brać pod uwagę te klimatyczne uwarunkowania, gdyż jedynie w pełni odżywiona oraz chroniona przed wszystkimi zagrożeniami z zewnątrz może być w pełni piękna i promienna.

Mroźne dni

W zimie każdego rodzaju musi przed wyjściem z domu zostać zabezpieczana kremem o nieco gęstszej konsystencji, czyli takim, który nie zawiera wody. Uchroni nas to przed szkodliwym działaniem mrozu lub podmuchów chłodnego wiatru i pozwoli zachować skórze jędrność, gładkość i elastyczność. Doskonałym pomysłem jest sięganie po kosmetyki mineralne, które z zasady zawierają mniej wypełniaczy, a więcej ekologicznych olejków roślinnych, które posiadają znakomite właściwości kojące.

Uwaga na słońce

Szczególnie w lecie, ale również w trakcie pozostałych pór roku, musimy zwracać uwagę na promieniowanie słoneczne, które w niemalże zauważalny gołym okiem sposób przyśpiesza proces starzenia się skóry. Każda potrzebuje naturalnych kremów z filtrami, najlepiej zupełnie pozbawionych chemicznych dodatków zapachowych czy konserwantów, które w reakcji na ciepło mogą stać się przyczyną podrażnień oraz alergii. Starajmy się więc kupować takie preparaty, które posiadają certyfikat kosmetyku mineralnego, a więc powinny składać się jedynie z bezpiecznych dla skóry składników aktywnych wzbogaconych o specjalne filtry UV.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem chroniącym skórę przed słońcem, wiatrem i opadami są kosmetyki mineralne oraz kosmetyki naturalne. Posiadaja one wyjątkowe właściwości łagodzące podrażnienia i przeciwdziałające im.

Leave a Reply