Internet to zagrożenia ale także i plusy

Internet to zagrożenia ale także i plusy

Żyjemy w świecie w którym nie jest już niczym nowym, można powiedzieć że jest on wręcz standardem w większości domów. Niestety trzeba pamiętać że małe dzieci które same chciały by buszować w internecie narażone są bardzo często na wiele niebezpieczeństw a mogą także spowodować niebezpieczeństwo dla domu. Właśnie dlatego powstały które pozwalają na zakładanie haseł i filtrowanie połączeń jakie stara się nawiązać dziecko z internetem blokując strony na których mogą znajdować się różne treści nieodpowiednie dla dziecka. Tego typu mogą w pewien sposób zabezpieczyć dzieci przed złem jakie może znajdować się w internecie. Czy na pewno?

Źródło: monitoringsoftwareonline.com

prawda czy fałsz

Bardzo dużo osób stara się sprzedawać które mają za całkiem duże kwoty pomijają oni jednak w swojej ofercie to że dzieci które coraz więcej czasu spędzają przed komputerem stają się coraz bardziej bystre i prędzej czy później znajdują możliwości obejścia kontroli jaką starają się narzucić rodzice. Tak naprawdę nie ma możliwości tego aby całkowicie kontrolować dzieci jeżeli nie jesteśmy informatykami lepszymi w tym niż nasze dzieci. jakie czekają w internecie na dzieci w internecie można wyeliminować jedynie nie udostępniając dzieciom internetu co też nie jest dobrym rozwiązaniem. jest tak naprawdę tylko pozorem który może na jakiś czas uchronić nasze dzieci przed wejściem na pewne strony ale na pewno nie uchroni ich całkowicie.

Internet jest pełen informacji zarówno tych dobrych jak i tych które mogą zagrażać bezpieczeństwu naszych dzieci. Wiele osób myśli że programy do kontroli rodzicielskiej dadzą im naprawdę dużo a prędzej czy później obejdą zabezpieczenia.

Leave a Reply