Historia kosmetyków

Historia kosmetyków

Już od starożytności ludzie szukali sposobów, które umożliwiały im dbanie o wygląd, a w szczególności o skórę. Przez wiele stuleci zajmowały się tym wyższe warstwy społeczne, które z wielu powodów, ale przede wszystkim dla podkreślenia swojego statusu społecznego i posiadanej władzy, chciały dbać nie tylko o pozycję w państwie i ilość zgromadzonych dóbr, ale również o swój wygląd zewnętrzny. Przez stulecia do tego celu były wykorzystywane kosmetyki naturalne. Nazywają się one tak dlatego, ponieważ tworzone były tylko z produktów i półproduktów naturalnych. Wykorzystywano do tego w pierwszej kolejności rośliny, ale nierzadko stosowane były również pochodne zwierzęce, przede wszystkim mleko i jego przetwory oraz tłuszcze. Nikt jednak nie podejrzewał, że tak się rozwinie!

Rozwój pielęgnacji

Chemiczna produkcja kosmetyków spowodowała, że bardzo się one upowszechniły a przede wszystkim staniały. Stały się one dostępne dla wszystkich warstw społecznych, w tym również tych niezamożnych. Trudno jednak było powiedzieć o takich produktach, że są to kosmetyki organiczne, a często ich pozytywne działanie na cerę człowieka było mocno wątpliwe. Kontrowersje, szczególnie w dwudziestym wieku, budził również fakt, że do produkcji kosmetyków wykorzystywano zwierzęta laboratoryjne. Porównanie człowieka do zwierzęcia wydaje się na czasie – wiele osób staje się bowiem "królikami doświadczalnymi" lekarzy. Na szczęście ciągle się rozwija i coraz rzadziej stanowi zagrożenie dla człowieka.

medycyna estetyczna warszawa

zamiast kremu?

Obecnie można powiedzieć, że wróciła moda na kosmetyki ekologiczne. Powstaje wiele firm, które zajmują się tylko produkcją takich, a istniejące koncerny dopisują je do swojej oferty. Kremy na noc i inne kosmetyki są wytwarzane z naturalnych substancji i wcale nie są już tak drogie, jak były kiedyś. Kolejnym etapem dbania o urodę jest oczywiście , która proponuje zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne metody upiększania.

Przed wykonaniem zabiegu wypełniania zmarszczek warto sprawdzić co ma do zaoferowania firma juvemed, która wyrobiła sobie doskonałą reputację.

Leave a Reply