Gdy święta tuż tuż...czyli ile dywanów trzeba wyczyścić i ile pierogów ulepić

Gdy święta tuż tuż…czyli ile dywanów trzeba wyczyścić i ile pierogów ulepić

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a z nimi cały ten wielki harmider i związany z przygotowaniami do świąt. Wielkie porządki, mycie okien, , odkurzanie, później całe godziny w kuchni przy lepieniu pierogów, ucieraniu maku i przygotowywaniu wielu innych potraw. Człowiek czasem ma wrażenie, że przydałaby się jeszcze jedna para rąk, bo tyle tego wszystkiego jest do ogarnięcia. Niestety mamy tylko dwie ręce i nic z tym nie zrobimy, ale zawsze możemy wykorzystać domowników do pomocy. Na pewno niektórzy będą się opierać ale zawsze można spróbować ich przekonać.

Porządki w gronie rodzinnym mogą być bardzo fajnym przeżyciem

Święta kojarzą się wszystkim z rodziną i wyjątkową atmosferą, niezależnie od tego czy jesteśmy wierzący czy też nie. Każdy myśląc o tych wyjątkowych dniach w roku myśli o wspólnej wieczerzy, choince, prezentach, o tym specyficznym klimacie i nastroju. Okres przedświąteczny wprowadza nas w tą atmosferę, dlatego warto to wykorzystać i nawet porządki czy potraktować jako możliwość zbliżenia się do siebie. Jaką frajdą może okazać się lepienie pierogów, czy pieczenie pierniczków. Nawet może być pretekstem do zbliżenia się w rodzinie. A jaka później satysfakcja, gdy każdy dołożył swoją rękę do przygotowania świąt. Każda potrawa będzie smaczniejsza a będą błyszczeć gdy wszyscy domownicy przyłączą się do organizacji świąt.
 

Nawet czyszczenie dywanów bydgoszcz może mieć wymiar świąteczny, pod warunkiem ze będziemy robić to wspólnie w gronie rodzinnym.

Leave a Reply