Gdy nasze dziecko rodzi się inne niż wszystkie, czyli o problemach z integracją sensoryczną

Gdy nasze dziecko rodzi się inne niż wszystkie, czyli o problemach z integracją sensoryczną

Niestety coraz częściej stykamy się z przeróżnymi problemami dotykającymi naszych . Coraz więcej rodzi się z jakimiś niedoborami czy nawet niepełnosprawnościami. Niestety nie mamy wpływu na wszystko, nie mamy możliwości decydowania o pewnych rzeczach. Jedyne co nam pozostaje w takich trudnych przypadkach to zapewnienie dziecku wszystkiego co pomoże mu rozwijać się na tyle na ile to możliwe. Obecnie nie ma już problemów ze znalezieniem pomocy w poradzeniu sobie w takich sytuacjach. Istnieją przedszkola integracyjne czy zajmujące się integracją sensoryczną, które zapewnią każdemu dziecku odpowiednią opiekę oraz pomogą zniwelować niektóre nieprawidłowości.

http://www.therehabplace.com

Nie zamykajmy w czterech ścianach, pozwólmy im się rozwijać wśród równieśników

Wielu rodziców obawia się posłania chorego dziecka do przedszkola, boją się reakcji innych , które niestety czasem mogą dotkliwie skrzywdzić. Bardzo często robią to nieświadomie, czasem po raz pierwszy spotykają się z jakąś sytuacją i nie wiedzą jak zareagować, dlatego ich reakcje mogą byc krzywdzące. Dlatego bardzo ważne jest by dziecko od małego przygotować do różnych sytuacji, takie przedszkola integracyjne na pewno w tym pomogą.
Dobre to także bardzo ważna terapia dla z zaburzeniami sensorycznymi, w wielu przedszkolach prowadzi się specjalną diagnostykę tego typu zaburzeń i wprowadza się przeróżne terapeutyczne działania mające na celu zniwelowanie wszelkich niedostatków.  

Leave a Reply