Finaliści Mistrzostw Świata 2014

Półfinały Mistrzostw Świata 2014 już zakończone. W pierwszym meczu mierzyli się Brazylijczycy i Niemcy. Dla gospodarzy miał to być tylko krótki przystanek przed walką w wielkim finale. Niemcy chcieli zrewanżować się Brazylii za pamiętną porażkę z finału 2002 roku. To co wydarzyło się w Belo Horizonte przejdzie do historii Mistrzostw Świata. Niemcy zmiażdżyli Brazylię 7:1. Zwycięzca został wyłoniony już po 30 minutach gry, gdy na tablicy widniał wynik 5:0. Niemcom udało się wygrać i już rozpoczęli przygotowania do gry w finale. Brazylia po porażce zagra jeszcze w finale pocieszenia – w meczu o 3 miejsce Mistrzostw Świata.

niemcy brazylia

źródło: eska.pl

W drugim półfinale rywalizowali Argentyńczycy i Holendrzy. Kibice Argentyny liczyli, że znów błyśnie Lionel Messi i wprowadzi zespół do finału. Holendrzy upatrywali szansy na zwycięstwo w szybkich kontrach Robbena i Van Persiego. Jak się okazało, żadna z drużyn nie potrafiła przez 90 minut strzelić gola. Dogrywka też nie wyłoniła zwycięzcy. O awansie do finału decydowały rzuty karne. Dwie obrony Romero – bramkarza Argentyny sprawiły, że to reprezentacja z Ameryki Południowej będzie rywalem Niemców w finale.

holandia - argentyna

źródło: sport.interia.pl

Finał zapowiada się fascynująco. W ostatnim starciu obu reprezentacji na MŚ Niemcy wygrali 4:0. Czy powtórzy się ten wynik? Czy uda się Argentynie wyleczyć Angela Di Maria? 13 lipca poznamy nowego Mistrza Świata. Dzień wcześniej zostanie rozegrany mecz o 3 miejsce – w którym zagra Brazylia i Holandia. Do końca Mistrzostw już tylko dwa spotkania – warto je wspólnie obejrzeć.