Filolodzy, gdzie leży jakaś przyszłość?

Filolodzy, gdzie leży jakaś przyszłość?

Studia filologiczne (szczególnie filologia polska, a więc narodowa, która nie daje praktycznej umiejętności posługiwania się jakimś językiem) są uważane za jedne z najmniej przyszłościowych, a także w sumie ograniczających kierunków studiów. Okazuje się bowiem, że po filologiach nie ma zwykle możliwości znalezienia jakiejś bardzo konkretnej, a przede wszystkim dobrze płatne pracy. Stąd też filologia uważane są za studia dla desperatów, którzy nie chcą nic robić w życiu albo nie dostali się na bardziej oblegane kierunki, po których praca jest o wiele pewniejsza. Takie postrzeganie filologii nowożytnych (bo o klasycznej, przeznaczonej dla hobbystów, nie ma w tej chwili mowy) jest niesprawiedliwe i stereotypowe, a prawda, jak zwykle, leży pośrodku.

Filologie dają szansę najzdolniejszym

pracownik, pracownica, rpaca, włochy, włosi, italia

Osobami, które mogą w największym stopniu skorzystać na studiowaniu kierunków typu filologicznego są oczywiście najzdolniejsi studenci. Ich umiejętności są bowiem na tyle unikalne, że dla wielu szefów i właścicieli firm i przedsiębiorstw są one bardzo ważne i istotne. Takim językiem, który jest dzisiaj przez szefów wielu firm pożądany jest język włoskim. Praca w języku włoskim to dziś podstawa dla działalności wielu przedsiębiorstw i wielu firm. W ogłoszeniach w prasie i Internecie coraz częściej można znaleźć ramki krzyczące „”. Dzięki takim ogłoszeniom zaś każdy obiecujący filolog szybko odnajdzie pracę. To szansa na przyszłość nawet dla studentów takich nieobiecujących kierunków.

W gazetach coraz częściej ukazuje się ogłoszenie "praca język włoski", pod którym korzystne zatrudnienie znaleźć mogą studenci wciąż niepopularnych filologii.

Leave a Reply