Fantastyczny urlop pod żaglami

Fantastyczny urlop pod żaglami

Jednym z ciekawych sposobów spędzenia urlopu są turystyczne dużymi jachtami pasażerskimi. Stanowią one fantastyczną okazję do zrelaksowania się w miłym towarzystwie i zwiedzenia wielu niepowtarzalnych miejsc. Wycieczki tego rodzaju są zawsze dokładnie z góry zaplanowane, a biura podróży oferują wiele różnorodnych wariantów, dopasowanych do potrzeb oraz wymagań poszczególnych uczestników. Warto więc dobrze zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od wakacji pod żaglami.

Elegancko czy sportowo?

W zależności od rodzaju oraz standardu jachtu, a także zaplanowanych w trakcie trwania wyprawy dodatkowych atrakcji, dostępne są skrojone na potrzeby osób, pragnących aktywnie włączyć się w marynarskie obowiązki i czegoś się przy tej okazji nauczyć, a także specjalne wycieczki dla tych, którzy chcą w pełni korzystać z wygód nowoczesnego jachtu. Jeśli należymy do drugiej kategorii, to upewnijmy się, czy nasza kajuta zapewni nam wymagane udogodnienia oraz czy pokład wyposażony jest w basen, jacuzzi oraz miejsca do opalania się.

Cel wyprawy

Obecnie zabierają turystów w najbardziej egzotyczne miejsca świata. Oczywiście większość pasażerów jachtu woli decydować się na kierunki cieplejsze i bardziej słoneczne, stąd też popularne są rejsy morskie w kierunku Chorwacji, Grecji, po Morzu Śródziemnym. Również polskie jeziora czy obfitują jednak w tego rodzaju możliwości, choć tutaj trzeba się przygotować na zmienną i niepewną pogodę.

Dobrym pomysłem na udany urlop pod żaglami są rejsy w chorwacji. Albatros Yacht Club organizuje takie wyjazdy, a także wszelkiego rodzaju kursy żeglarskie.

Leave a Reply