Czy prezenty muszą być drogie?

Czy prezenty muszą być drogie?

Boże Narodzenie, które zapowiadane jest już w listopadzie przez słynne reklamy Coca Coli to czas rodzinnego kolędowanie, spędzania wspólnego czasu przy stole i …szukania ów pod choinką. Chociaż prawdziwy sens świąt nie uwzględnia bogatych prezentow, to jednak to najczęściej jest najważniejsze, Cieszą się i dorośli.

ekskluzywne prezenty

Prezenty, czyli jak wdyawać

Prezenty to nieukniona część świąt, która chociaż jest wynikiem amerykanizacji, to jednak nie ma co ukrywać, że jest to miły zwyczaj. Jest jednak różnica między obdarowywaniem się drobnymi podarkami, a prezentami, które kosztują połowę pensji. A takie zdarzają się coraz częściej.

O tym jak leczymy wyrzuty sumienia

Brak czasu dla bliskich powoduje u nas wyrzuty sumienia, które chcemy wyleczyć kupowaniem ów. Jeden to za mało, szukamy ciągle czegoś lepszego, większego… I tak wydajemy magiczne sumy pieniędzy, które właściciele sklepów biorą od nas bez mrugnięcia okiem i zacierają ręcę ukradkiem. to standard, któremu należy podołać. Kobiety czekają na drogą bieliznę czy biżuterię, panowie na męskie gadżety, a dzieciaki na drogie zabawki, których pozazdroszczą im równieśnicy. Czy takie są konieczne? Czy święta bez drogich ów są niemożliwe, czy koniecznie musimy spędząc gorączkowe godziny w sklepach przed Wigilią czy może jednak wystarczy spędzić rodzinnie czas i poświęcić się przez wolne dni bliskim? To dopiero !

Boże Narodzenie to czas obdarowywania się podarkami, które coraz częściej przeradzają się w ekskluzywne prezenty. Czy tradycja "zastaw się a postaw się" jest naprawdę konieczna?

Leave a Reply