Czy praca w sądownictwie może być niebezpieczna?

Czy praca w sądownictwie może być niebezpieczna?

Posada sędziego, adwokata, czy prokuratora kusi swoimi przywilejami i wysokimi wynagrodzeniami wielu młodych ludzi. Decydują się jednak na ścieżkę prawną, warto zastanowić się nad wadami i zaletami pracy w sądzie.


sędziego


Władza związana ze stanowiskiem sędziego jest jednym z ważniejszych aspektów, powodujących wybór tego zawodu przez młodych studentów prawa. Władza ta wiąże się jednak z odpowiedzialnością i w przypadku błędnego wyroku, dobija się na psychice sędziego. Może być także wyjątkowo niebezpieczna jeśli sędzia zajmuje się sprawą karną członka grupy przestępczej. Sędzia zajmujący się sprawami w takiej instytucji jak ma bezpieczniejszą pracę, jednak ma znacznie więcej zajęć i niższe zarobki.


prokuratora


to także stanowisko o podwyższonym ryzyku. Oskarżyciele często są zastraszani przez przestępców. Zdarza się to jednak jedynie w przypadku spraw karnych i gospodarczych. Samo oskarżenie niewinnego nie odciska się dużym piętnem na psychice prokuratora, gorzej jeśli w wyniku jego błędu i niedopatrzenia do sądu nie trafi wystarczający materiał dowodowy i sprawca wyjdzie na wolność.
 

Leave a Reply