Co z tymi kremami na dzień i na noc?

Co z tymi kremami na dzień i na noc?

Stosowanie kosmetyków uważa się za nieodłączny element naszego życia. Obecnie przecież każdy w codziennej pielęgnacji wykorzystuje jakiś krem na dzień czy balsam lub coś tego typu. Od małego dziecka przyzwyczajamy naszą skórę działania przeróżnych kremów i innych mazideł. Oczywiście stosowanie kosmetyków jest potrzebne, ale bez przesady, nadużywanie może nam zaszkodzić. Niektórzy eksperci twierdzą, że rozgraniczenie na dzień i na noc nie jest potrzebne, jednakże znajdzie się także druga grupa, która mówi, że jest to niezwykle istotne, bowiem inne składniki są potrzebne naszej cerze w dzień a zupełnie inne w nocy.

kremy na dzień

Po co nam na dzień?

Stosowanie kremów na dzień jest z pewnością ważne i potrzebne, pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni krem do naszej cery. Czasem warto więc poprosić o pomoc specjalisty, który określi naszą cerę i wskaże jakie składniki są jej potrzebne. Pielęgnacja ciała często nie przynosi efektów widocznych od razu, czasem trzeba poczekać, ale możemy mieć pewność,ze regularne stosowanie kremu na dzień procentuje i kiedyś przyniesie oczekiwane rezultaty.
Pamiętajmy, że mają pomagać nam w pielęgnacji cery, ale dużo zależy także od nas samych i naszego stylu życia, to jak się odżywiamy, ma bardzo duży wpływ na naszą cerę. Czasem możemy doprowadzić się do takiego stanu naszym niedbalstwem, że nawet wyśmienite na dzień nam nie pomogą. Rezygnacja z niezdrowych nawyków plus dobry krem na dzień z pewnością pomogą nam zachować piękny .  

Czy rozróżnienie kremy na dzień i na noc ma sens? Wbrew pozorom tak – kosmetyki na noc z reguły mają inną konsystencje, są tłuste dlatego nie jest wskazania ich stosowanie w ciągu dnia.

Leave a Reply