Co jeść, by odmłodzić skórę?

Co jeść, by odmłodzić skórę?

Nasza ma wpływ na wiele kwestii – naszą wagę, kondycję, zdrowie oraz samopoczucie. Co więcej, wpływa również na nasz wygląd. Określone produkty są bowiem źródłem różnych witamin i składników odżywczych. Co zatem powinno się jeść, by poprawić wygląd cery? Oto kilka podpowiedzi.

źródło: zdrowie.gazeta.pl

źródło: zdrowie.gazeta.pl

Bardzo cenne składniki zawiera między innymi awokado. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają budować ochronną warstwę skóry. Dzięki temu nie traci ona niezbędnej wody i zachowuje piękny wygląd. Awokado zawiera również witaminy, które pomagają regenerować się tkankom. Aby korzystać z tych cennych właściwości, należy kilka razy w tygodniu sięgnąć po awokado. Poza tym można przygotować maseczkę nawilżającą, która będzie działała również kojąco na cerę.

źródło: zdrowienazdrowie.pl

źródło: zdrowienazdrowie.pl

Również jabłka mają istotne zalety. Są źródłem antyoksydantów i kwasów owocowych. Co to daje? staje się o wiele lepiej ukrwiona. Natomiast błonnik reguluje proces usuwania toksyn z organizmu. Takie działanie sprawia, że cera wygląda piękniej. Jabłka można jeść lub przygotować z nich okłady na skórę – cera stanie się jaśniejsza i bardziej promienna.

źródło: life4fit.pl

źródło: life4fit.pl

Inny bardzo ważny produkt to miód. Zawiera ona różne składniki, w tym cukry oraz takie związki, które znacząco wpływają na krążenie krwi w organizmie. Inne składniki działają natomiast jak antybiotyk i chronią przed rozmaitymi wirusami. Miód można pić w połączeniu z wodą i sokiem z cytryny. Miód nadaje się również na odżywczą maseczkę. Taka maseczka będzie wpływała na regenerację skóry, oczyści cerę i ją odżywi.

Leave a Reply