Certyfikaty – im więcej w CV, tym lepiej?

Certyfikaty – im więcej w CV, tym lepiej?

Szukanie pracy opiera się głównie na rozsyłaniu i listów motywacyjnych do wybranych firm. Zanim jednak zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, musimy czymś przyciągnąć pracodawcę, szczególnie jeśli na dane stanowisko aplikuje np. 300 osób. Sama znajomość języka obcego to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Poza tym poziom znajomości języka wpisywany jest wedle uznania i rzadko zgada się z prawdą, dlatego też warto pochwalić się np. certyfikatem lub innym.

Rodzaje certyfikatów

Ucząc się języka angielskiego możemy zdobyć wiele przeróżnych certyfikatów. Nie ma sensu jednak wpisywać wszystkich od początku do końca. Posiadając kilka certyfikatów jak , FCE, BCE, a więc z tej samej dziedziny, najlepiej jest wpisać ten najistotniejszy. Jeśli jednak posiadamy kilka certyfikatów z różnych dziedzin, warto wpisywać jak najwięcej.

Nie zawsze jak najwięcej

Posiadając wiele certyfikatów nie zawsze dobrze jest wpisywać wszystkie. , które nie są związane z daną posadą, mogą negatywnie wpłynąć na odbiór przez pracodawcę. Może on uznać, że nie potrzebuje aż tak wykwalifikowanego pracownika, ponieważ będzie pracował poniżej swoich możliwości i może żądać większą pensję.

Warto zdobywać jak najwięcej certyfikatów takich jak lcci, bce czy inne. Należy jednak wcześniej zorientowac się, czy sa one respektowane przez pracodawców.

Leave a Reply