Bezpieczny maluch w domu

Bezpieczny maluch w domu

kojarzy się z bezpieczeństwem i ciepłem. Gdy pojawia się w nim dziecko – warto zadbać by maluch mógł bawić i rozwijać się w nim swobodnie i bezpiecznie. Dziecko miewa nieprzewidywalne pomysły – rolą mądrego rodzica jest nie tylko kontrola, ale i pewna antycypacja.

sklep z tapetami

Aby nic nie zagrażało dziecku

Przede wszystkim – musimy sprawdzić czy wszystkie kanty są zakryte. To szczególnie istotne, gdy maluch zaczyna chodzić. Kant stołu czy szafki, do której dziecko ma dostęp może być przyczyną rozbitej głowy, dlatego czasami lepiej zabezpieczyć takie miejsca specjalnymi gumowymi nakładkami. Kolejny krok to osłona gniazdek. Niemal każde dziecko prędzej czy później interesuje się nimi – aby nic się nie stało, warto kupić nakładki, które zasłaniają gniazdko. Niejedna mama, która gotuje w kuchni często zabiera ze sobą dziecko, by mieć je na oku. Wystarczy jednak chwila nieuwagi i maluch otwiera szafkę, w której znajdują się sprzęt albo jedzenie – rozsypane produkty, ostre przedmioty czy opróżnione szuflady to wcale nierzadki widok. Sposób na ciekawskiego malucha?Gumka recepturka założona na uchwyty nie pozwoli mu otworzyć szafki. Dzieciaki często nudzi rysowanie na kartce- wędrują więc po domu i malują po ścianach czy meblach. Trzeba szybko je tego oduczyć. na pewno zaproponuje nam tapetę zmywalną, którą można przykleić w dziecinnym pokoju. W taki miejscu dziecko może doskonalić swoją artystyczną ekspresję bez ingerencji w estetykę domu. Zdarza się, że oferuje również zmywalne farby – to również dobry pomysł.

Jeżeli szukamy sposobu na ochronę ściany przed malunkami dziecka, odwiedźmy sklep z tapetami zabrze, gdzie znajdziemy kolorowe i wesołe tapety zmywalne.

Leave a Reply