Bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie

fot.tendringdc.gov.uk

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Niezależnie czy przebywamy w domu czy wykonujemy pracę w miejscu zatrudnienia. Doradztwo BHP, pozwala w pełni dowiedzieć się pracodawcy o bezpieczeństwie panującym w jego firmie.

Bezpieczna , dzięki audytowi BHP

W firmie, która zatrudnia osoby do pracy bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Państwowa ma obowiązek przychodzić do przedsiębiorstw z niezapowiedzianymi wizytami i kontrolować jakość bezpieczeństwa oraz przestrzeganie przepisów BHP. Jak zapewnić sobie bezproblemową inspekcję? Właśnie, dzięki doradztwu firm, które zajmują się BHP. Osoba z zewnątrz odwiedzi naszą firmę, przeprowadzi wewnętrzną inspekcję, bardzo zbliżoną do tej którą przeprowadza PIP i sporządzi odpowiedni audyt na podstawie, którego będziemy mogli wprowadzić niezbędne poprawki w miejscach pracy zatrudnionych przez nas ludzi. To pozwoli po pierwsze zadbać o bezpieczeństwo każdego człowieka w naszej firmie, a po drugie uchronić nas przed konsekwencjami prawnymi i finansowymi, gdyby były jakieś nieprawidłowości podczas państwowej kontroli BHP.

Pomoc w razie wypadku

Firmy zajmujące się bezpieczeństwem i higieną pracy posiadają szereg ciekawych ofert. Ostatnio bardzo ciekawą opcją stała się pomoc „powypadkowa” to znaczy w sytuacji, gdy miał miejsce jakiś wypadek w naszej firmie, możemy wynająć specjalistów, którzy zajmą się wszystkimi formalnościami za nas. Na przykład zrobią zdjęcia w miejscu wypadku, sporządzą szkice jak wyglądał sam wypadek, spiszą w rozmowie ze świadkami i osobą poszkodowaną oraz pomogą jej przygotować dokumenty, dzięki którym będzie mogła ubiegać się o odszkodowanie.

Pracodawca, który nie wie jak dobrze zorganizować prawidłowe szkolenie o bezpieczeństwie w miejscu pracy, powinien zatrudnić doradztwo bhp.

Leave a Reply