Apartamenty w Krakowie czekają!

Apartamenty w Krakowie czekają!

Renesans był stylem architektoniczny, który wciąż można podziwiać.. zabytki tego typu znajdują się w Krakowie – mieście, który nieustannie zachwyca i przyciąga turystów. Okazuje się jednak, że renesansowe budowle nie muszą być stare. Nowe zostały stworzone właśnie w stylu renesansowym.

apartamenty w krakowie

Renesans w modzie

Taki projekt początkowo nie spodobał się władzy miasta ze względu na spore koszty. Do realizacji inwestycji przekonali jednak architekci, którzy mieli stworzyć tak zwaną „plombę” między dwiema, zabytkowymi kamienicami w centrum miasta. Poprzedni budynek ze względu na zły stan musiał zostać zburzony. Nowa kamienica oferuje , które są stworzone dla tych, którzy chcą cofnąć się w przeszłość. są bowiem… renesansowe! Architektura nawiązuje do antyku. Włoskie inspiracje widoczne są w obramowaniu okien, rzeźbach, które ustawione są nie tylko na korytarzach ale i w mieszkaniach. Renesans cechował się również umiłowaniem do detali – te, które stworzono w Krakowie są naprawdę wyjątkowe.

dla miłośników historii sztuki

są już częściowo zamieszkałe przez mieszkańców, którzy uważają, że to rewelacyjny pomysł. Nie każdy bowiem docenia współczesne budownictwo, które stawia przede wszystkim na minimalizm. Renesansowe to propozycja dla tych, którzy chcą mieszkać z klasą. Łuki, belkowe stropy i płaskorzeźby na ścianach to „smaczki”, które nadają kamienicy szyku. Dodatkowo ta nowa architektura idealnie pasuje do sąsiadujących domów mieszkalnych.

Architektura w Polsce potrafi zaskakiwać oraz fascynować. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie jechać. Dlatego właśnie apartamenty w krakowie stają się najczęściej pierwszą stacją dla początkujących miłośników architektury.

Leave a Reply